Ha lemaradtál...

0 megjegyzés

Pali pénteki Új világ vár portré- ill koncertfilmje: Új világ vár
A ma reggeli Nap-keltés beszélgetés: Zrínyi


A Zrínyi stábja a Nap-keltében

0 megjegyzés

Augusztus 30-án vasárnap reggel 6:08-kor a Nap-kelte műsorának vendége lesz Moravetz Levente a darab írója, rendezője, illetve Sasvári Sándor és Feke Pál művészek.

Zrinyi 1566 próbafotók!

0 megjegyzés

A Zrínyi 1566 című rock musicalt Szigetvár hőseinek emlékére írta Moravetz Levente. A mű díszbemutatója szeptember 2-án lesz Zrínyi szerepében Sasvári Sándorral, míg Feke Pált Lahib/Pribék Jánosként láthatjuk.


Próbafotók és videóklippforgatás

www.zrinyi1566.com

Portréfilm Paliról az m1-en!

0 megjegyzés

Augusztus 28-án egy 50 perces portréfilmet sugároz a Magyar Televízió 1-es csatornája Paliról Feke Pál - Új világ vár címmel. A filmet 20.10-től láthatjuk.

István, a király a TV-ben!

0 megjegyzés

Augusztus 20-a alkalmából ma délután 17:10-től az m2-n lesz látható a jubileumi István, a király filmváltozata Szikora János és Szabó Szilárd rendezésében. Főszerepben: Feke Pál, Vadkerti Imre, Éder Enikő, Herceg Flóra, Simon Boglárka, Varga Lajos, Tóth Attila, Fejes Szandra, Derzsi György és a Társulat valamennyi tagja.

2009. augusztus 20. István, a király - a jubileumi előadás filmváltozata m2 17:10


Visszatekintő

0 megjegyzés

Az aktuális eseményekkel párhuzamosan Visszatekintő rovatunkban múltbéli eseményekre emlékezünk. Pali tavaly év végén Szulák Andrea ünnepi koncertjének meghívott sztárvendége volt. Íme egy kis ízelítő: My way Palitól.



IV. Országos Musical Kurzus és Gálaest

0 megjegyzés

Pali négy éve tanít a Szabó Szilvia által szervezett, minden év nyarán esedékes Musical Kurzusokon. A kezdetektől partnere tehát Szilviának Szakál Attila táncos, koreográfussal együtt. A tegnapi napon megrendezett Gálaelőadás két hét kemény munkájának eredménye volt, a résztvevők szorgalma és kitartása (természetesen tanáraik segítségével) egy rendkívül színvonalas előadást hívott életre.
Az előadást maga Pali rendezte, s őt ismerve a látvány és a hangtechnika összehangolásában is nagy szerepe volt. Maga az előadás egy kisfilmmel kezdődött, mely a Kurzus életképeiből állt. Keretbe foglalta pár perces filmet "Pali tanárbácsi" beszéde, melyet egy idő után szuperszónikus sebességűre gyorsítottak, de ő csak beszélt... beszélt... :D
Sok-sok musicalből láthattunk, hallhattunk részleteket a két felvonásos előadáson. Mivel a résztvevők életkora széles skálát ölelt fel, ezért a Muzsika hangjain át az Elisabeth-ig sokféle műből énekeltek a résztvevők. Egészen pici, óvodás, kisiskolás gyermekektől a felnőttig minden korosztály képviseltette magát.
Volt még Hair (egy csodálatos Van-e út feléd Szirota Jennifertől), Jekyll és Hide, Valahol Európában, Rebecca, Mozart, Rudolf, Disney mese blokk, My fair lady, Cabaret, Porgy és Bess, Apácák, Hajlakk és a többi.
Sztárvendégként a nem egyszer meghökkentő ruházatban tündöklő Mészáros Árpád Zsoltot üdvözölhettük, aki a Rudolf és a Mozart blokkokban szerepelt. Rendkívüli elismerést érdemel az a kislány, aki vele énekelt duettet, hisz MÁZS hogy is mondjam, nagyon vehemensen viselkedett a színpadon.
Engem személy szerint az Elisabeth blokk nyűgözött le a legjobban. Az előadás ezen részét éreztem a leginkább kiforrottnak és precízen megrendezettnek. Az Elisabeth-et alakító leány is dicséretet érdemel, hiszen Pali Halálként igencsak megtépázta erős gesztusaival. Ezt a szerepet egyébként (Halál) Palira szabták. Tökéletesen érzi a karaktert, tudja, mennyi agresszivitás és mennyi érzelem kell ahhoz, hogy férfias, mégis ijesztő legyen a szerepben. A színpadkép is lenyűgöző volt a gomolygó füsttel, ami körülölelte például az Az már nem én lennéket éneklő Ódor Cintiát. Torokszorító érzés volt.
Sok tehetséges és lelkes fiatalt láthattunk tehát a Vörösmarty Színház színpadán. A résztvevők nagy része még nem szerepelt ilyen volumenű előadásban, ez mégsem szőtte át a produkciójukat. Nagyon jól szórakoztam és remélem fogjuk még látni ezeket a fiatalokat színpadon, hiszen számomra nyilvánvalóvá vált, többüknek igenis ott a helye a világot jelentő deszkákon.

Képek a főpróbáról
Képek a gáláról
Képek a fogadásról

Mindjárt itt a Spamalot! - természetesen Palival

0 megjegyzés

A 2009/2010-es évad nagy durranása lesz a Madách Színházban bemutatásra kerülő Spamalot című musical. A darab Monthy Python Gyalog galopp című műve alapján íródott és hasonlóan abszurd humort közvetít. Kifigurázza a színház és a musical-ek világát s elvileg van egy dal, melyben minden ország a saját visszásságait gúnyolhatja ki. Most pedig ismerkedjünk meg egy kicsit ezzel a musicallel!

"A Spamalot Arthur Király és a Kerekasztal lovagjai abszurd kalandjait meséli el, akik Istentől azt a feladatot kapták, hogy keressék meg a Szent Grált. Útjuk során találkoznak a jól ismert Monty Python figurákkal, így a Fekete Lovaggal, Timmel, a skót varázslóval, a Lovagokkal, akik azt mondják: „Ni!”, és a Gyilkos nyúllal…

A nagysikerű musical ősbemutatója 2005. márciusában a New York-i Shubert Színházban volt, London meghódítása 2006. októberében kezdődött a West Enden, a Palace Theatre-ben.

A Spamalot 14 Tony-díj jelölést és 3 elnyert Tony-díjat tudhat magáénak.
"

Forrás: Madách Színház

Pali szerepi a következők (a lenti videóban Sir Galahad dalol :D )

Sir Galahad: A Ragyogóan Jóképű. Korábbi minőségében Dennis Galahad, egy igencsak határozott politikai elképzeléssel rendelkező paraszt.

Fekete lovag: Egy elmebeteg, "legyőzhetetlen" lovag, aki még azután is harcol, miután minden végtagját levágták.

Concorde: Lancelot hűséges segédje/paripája. Simán túléli a mellkasába lőtt nyílvesszőt.

Frissítés! Pali végül nem Concorde-ot, hanem Herbert (enyhén lányos beütésű fiú) macsó papáját fogja játszani.


Forrás: Wikipedia


***Spamalot bemutató: 2009. szeptember 25, 26, 27. ***

István, a király, Szeged - augusztus 1. (eredeti szereposztás)

0 megjegyzés

Eljött a szombat, nagy várakozások, minek után a többiek azt mesélték, hogy a pénteki (július 31-i) előadás volt eddig a legjobb. Titokban azért reménykedtem, hogy tudják még überelni.
Minden a helyére került, Pali újra felépítette Istvánt. A fiatal, anyja által irányított, ifjúból felnövő férfit. Hol végtelenül esendő, vívódó volt, hol reménykedő. Nem tudom, hogy mennyire tudatos, amit a színpadon csinál, de azok az apró mozdulatok azok, amitől az embernek a szava eláll, az István, fiamban, ahogy a falban kapaszkodik, Koppány kivégzésénél nem is nézi Imit, csak odaint, hogy hajtsák végre…
Imi az első pillanattól egy kemény Koppányt hozott. A Szállj fel-t alatt végig kapcsolatot teremtett a közönséggel, minket is bevont, hogy döntsünk, rabok vagy szabadok akarunk lenni. Az Elkésett a békevágy alatt Pali és Imi hangja betöltötte az egész teret. És tényleg két egyenlő erő feszült egymásnak. Két olyan ember ereje, aki hisz a maga igazában.
Palin látni azt a vívódást, kétségbeesést, ahogy várja, hogy valaki segítsen rajta, hogy a megfelelő döntést tudja hozni. Mielőtt felnégyelnék Koppányt, szeme sarkából odanéz, de a kivégzés pillanatát már nem tudja, csak int, nem bírja végignézni, mert tudja, hogy ez nem az ő döntése volt, megadja magát.
A koronázás pillanata torokszorító volt, ahogy térdre rogyott. Attól a pillanattól megszűnt a világ körülöttem, csak azt érzem, hogy a szívem majd kiugrik a helyéről. Majd hatalmas taps.
Nem tudunk magunkhoz térni, csak ülünk, egymás nyakába borulunk és zokogunk. Egy szót sem szólunk, a tekintetünk beszél helyettünk.

Írta: Dalma

Feke Pál és Vadkerti Imre szerepcseréje - 2009. július 30. Szegedi Szabadtéri Játékok

0 megjegyzés

Judit tollából:

Rendhagyó előadás, minimális próba, mélyvíz csak úszóknak…lássuk mire megyünk?!

Imre mint István…tényleg ő lenne az ifjú fejedelem? Inkább olyan, mint mikor a mesebeli szegénylegényt valami csoda folytán királlyá választják, ő meg feszeng, zavarban van.. Hangosan, árnyalatok nélkül énekel, hogy bizonyítsa, még önmagának is, hogy valóban ő a király. És később tényleg király lesz, nem is akármilyen. Van hozzá mersze, ereje, esze, szíve. Van büszke kiállása, morális tartása. A nehéz döntéseket is meghozza. „Király vagyok, Uram…” De nagyon szomorú király…Mintha nem csak Koppány meggyilkolása és a sok véráldozat nyomasztaná. Valami fájdalmas reménytelenség …hiábavaló volt minden. Mert most sem állnak jól a dolgok, sőt…mi több, a jövő sem kecsegtető… És megjelenik Koppány…

Milyen is ez a Koppány? Mindenek előtt önzetlen kolléga. István szerepének betanítója. Pali nem akarja túljátszani Imrét, ezért visszafogott, főleg az első felvonásban. Figyeli őt, alkalmazkodik. Nem a nyers, vad erő jellemzi, de azért megvillantja az ősi virtust…”Árpád vére, hej”…vagy a „Tízezer fegyveres…” az félelmes. Ahol harcot, erőt kell mutatnia, ott is inkább népe elvárása miatt teszi, nem belső indíttatásból. Asszonyaival is visszafogott, csak nézések, pillantások…mi lehetne itt, ha akarnám…de nem akarom, mert van fontosabb dolgom. És mi volna az? „Szállj fel szabad madár!”… Énekli a tömeggel a refrént ő is (nagy kár, hogy levették a hangot!). Igen, a szabadság az, ami fontos neki. „Az elkésett békevágy”-ban aztán kiteljesedik ez a nagyon rokonszenves Koppány. Annyira szimpatikus, hogy nem is hiszem el, hogy kivégzik… És tényleg jön a végén, sőt nem véres lepelben, hanem kabátban. Nem is szellem…valós ember. Hozza Istvánnak a feloldozást és a megoldást…összefogás…együtt talán sikerül… Aztán összeborulás már műsoron kívül…

Feledhetetlen élmény volt! Köszönjük!





Dalma tollából:

Hihetetlen félelemmel és rettegéssel ültem be a csütörtöki előadásra. Szerintem a szereplőknél is jobban izgultam. Habár végig bíztam a két főszereplőben, tudtam, hogy mekkora teher van a vállukon. Két napjuk volt begyakorolni és megtanulni az új szerepet. Nagyon féltem, hogy csalódottak lesznek, ha nem úgy fog sikerülni, ahogy ők szeretnék. Nem láttam a próbákat, csak meséltek róla, ezért ültem összeszorult gyomorral a nézőtéren.
Egymás kezét szorítva vártuk, hogy elkezdődjön, közben végig csak arra tudtam gondolni, hogy Istenem, segítsd meg ez a két fiút.
Megtörtént a csoda, a legjobbat kihozták a helyzetből. Valóban egy igazi társulat lett a csapat, mert végig segítettek egymáson. Palin is nagyon érződött a feszültség ,amit egy vadabb Koppány megjelenítésével vezette le, aki eleinte őrjöngött a színpadon. Nekem végig az volt az érzésem, hogy Imivel végig a szemükkel kommunikálnak.
A második felvonást már nyugodtabban ültem végig, mivel tudtam, hogy együtt képesek megcsinálni. Imi is sokkal oldottabb lett, megtalálta István karakterét. Pali is Koppányét. Kissé lecsendesedett, köszönhetően a kezében tartott fáklyának is.
A feleségekkel való részt végigmosolyogtam, szokatlan nekem. A Táltosasszony viszont Palinak volt szokatlan, nem is találta a helyét, viszont remekül megoldotta az összeroskadást az ópium hatása alatt. Az Elkésett békevágyat mindketten sajátjuknak érzik, Pali falzettjétől meg hirtelen megáll körülettem a világ. Megrázó volt végignézni, ahogy Palit vezetik a dombra és felnégyelik. Emelt fővel, méltóságteljesen megy a kivégzés helyszínére
A vége nagyon megható volt, látni rajtuk a megkönnyebbülést, könnyes szemekkel Imi Pali vállára borul, megköszönve az elmúlt két nap támogatását, majd Pali Imire mutat, és megtapsolja. Üdvrivalgás tör ki a nézőtéren!

István, a király - Szegedi Szabadtéri Játékok 2009

0 megjegyzés

Az István, a király 2009-es szegedi szereplésének legizgalmasabb eleme a július 30-i rendhagyó előadás volt. Maga Szikora János, a darab rendezője mesélte el a nézőknek a speciális előadás létrejöttének körülményeit. Az iszonyatosan kevés próbával kiálló főszereplők és a Társulat csapata azonban megugrotta a lécet: hatalmas üdvrivalgás és hála zúdult az egymás jelmezeiben meghajló fiúkra, Vadkerti Imrére és Feke Pálra.
A július 31-i és augusztus elsejei, eredeti szereposztású előadásokra lelkesítően hatott a siker: a fiúk saját "bőrükbe" visszabújva életük legjobb előadásait produkálták. Igaz ez a Társulat egészére is, hiszen a fiatalok csodás ének- és színészi teljesítményt nyújtottak.
A Társulat és az István, a király egyelőre búcsúzik Szegedtől, azonban reméljük, hogy hamarosan ismét visszatérhetünk ezen apropóból a Napfény városába.