Ahogy ígértem, megkésve bár de törve nem, itt a beszámoló Pali székesfehérvári lemezbemutató koncertjéről. Előre is elnézést, ha csapongok, de sok minden eszembe jut, ha a múlt szombatra gondolok. Megmondom őszintén, nem tudtam, mit is várjak az Első harapás című lemeztől. Azt persze tudtam, hogy magyar dalok lesznek rajta, illetve nő és férfi kapcsolatról fognak szólni, valamint az újonnan megjelenő Paul&Hód termékcsalád részeként bor és egyéb finomságok (csokoládé, pálinka) mellett lesz majd kapható, de hogy mégis milyen zenei világot hoz majd el, azt nem tudtam felmérni. Éppen ezért igencsak kellemes meglepetést okozott a Székesfehérváron a Vörösmarty Színházban tartott koncert, mert nagyon Palis volt, emellett mégis új, szórakoztató és eredeti. Lássuk!
Érkezésünkkor már pakolták ki a cd-ket a színházban. melyek ugyanazt a kék-fehér-fekete klasszikusan sportos designt kapták, melyet a plakátokról és egyéb szóróanyagokról már megismerhettünk korábban. Ketté nyitható papír tokban fekszik a lemez, a borító érdekessége pedig, hogy a hód szó szerint kiharapta, ugyanis hiányzik egy pár négyzetcentiméternyi terület belőle. :D Nagyon kis aranyosan néz ki.
A színház csordultig megtelt, már alig vártuk, hogy felemelkedjen a vasfüggöny. A zenészek emelvényeken kaptak helyet, illetve mindegyikük fekete nadrágban, fehér ingben és fehér tornacipőben pompázott. Egy hosszú, vertikális Paul&Hód molino emlékeztetett minket arra, hogy hol is vagyunk, illetve az már a kezdésnél is levehető volt, hogy a Palitól megszokott minőségi hang- és fénytechnikát kapjuk majd. Jó kis intróval indultunk, melynek közepén egy "csapdából", azaz mozgatható színpadelemből felemelkedett Pali, majd a színpad szintjére érve lazán előresétált a lemezen is látható szerelésében, fekete öltöny, fehér ing, tornacsuka és svájci sapka (asszem így hívják). A Lesz még talán c. saját dallal indultunk, mely alatt felmérhettünk a zenei palettát (na és az utána következő Cseh Tamás dal, a Csönded vagyok alatt is): wow. Megtalálhatóak voltak a rockzenekari elemek, a dob, a gitár, a basszusgitár, percussion, billentyű, emellett azonban olyan szimfonikus hangszerek is képbe kerültek, mint a harsona, a trombita, a cselló és a nagybőgő. Egészen érdekes, színes hangzást kaptak így a dalok. Ez a harmonikus sokféleség a koncert egészének zenei anyagát jellemezte, azt kell, hogy mondjam, szépen egybeértek a dalok, kerek egészet kaptunk. Nade ne szaladjunk ennyire előre.
Pár dal gyorsabb levezénylése után előbukkant a jól megdesignolt műsor mögül az a vicces és vidám Pali, akit mindannyian szeretünk: ledobta a sapkáját majd a dalok között hosszas monológokba kezdett, melyek persze attól voltak főleg szórakoztatóak, hogy gazdájuk se a fülüket, se a farkukat nem találta. :P A hód eredetét például nem tudhattuk meg, hiszen annyira kétértelműre sikeredett az "egy nyári estén összejöttünk a fiúkkal és kitaláltuk a brandet" sztori, hogy inkább folyatódott a zenélés. :P
Az este további részére jellemző volt, hogy egészen más műfaji eredetű dalok jelentek meg: kortárs zenéből a Quimby és Péterfy Bori & Love Band, Presser Gábor és Sztevanovity Dusán szerzeménye a Ne szeress engem, Szörényi Levente és Bródy János dala A lány, akit szerettem, de Dés-Geszti (Rossz pénz - Valami Amerika) és Pély-Tóth Vera (Boldogtalan) dal is előkerült. Én személy szerint a koncert előtt nehezen tudtam elképzelni, hogy ez a sok különböző stílus hogyan ölt majd egy egységes keretet. Ehhez képest szépen, gördülékenyen csordogáltak vagy épp zakatoltak a nóták, Pali örökös dinamizmusa vagy épp ösztönszerű drámaisága mindegyik dalban megjelent, emellett pedig hol rockos, hol szimfonikusan rockos, hol pedig még egy pici balkános/világzenei beütést is felfedezni véltem. Nagyon kellemesen lepődtem meg.
A világzene főleg a vendég Herczeg Flóra (A társulat István, a királyának Rékája) Autók a szerpentinen Quimby feldolgozásában jelent meg, nagyon bohókásra, "flórásra" sikeredett a dal. Elérkeztünk Ákos szerzeményéhez: a Végre c. dalt Pali és Flóra közösen adták elő, csengő hangon, tiszta lélekkel. Öröm volt hallgatni és nagyon tetszett a zenei megvalósítás. Sebestyén Áron, a csapat billentyűse készítette egyébként a hangszerelést, minden elismerésem neki. A fiatal srác már Pali előző lemezén is közreműködött (Új világ vár), ott is és jelen lemezen is találhatóak dalok, melyeket ő írt Palinak.
Jelen esetben az Órák című Sebestyén Áron - Kámán Andrea dalt emelném ki, mely a koncert záródalaként szerepelt. Az valami gyönyörű volt, fájdalmas, mégis szép. Akárcsak egy szép-szomorú szerelem. :)
Természetesen ráadást is kaptunk, méghozzá Szörényi-Bródy István, a királyából egy újabb hangzású egyveleget, mely szerep Pali pályafutásának meghatározó állomása természetesen.
Nagy sikert aratott az új Paul&Hód lemez, sokan vették a cd-t és indultak el, hogy aláírassák a helyszínen dedikáló Palival. Aki lemaradt, annak sem kell szomorkodnia, Kecskeméten január 13-án a Katona József Színházban ad ismét koncertet a Paul&Hód, jegyek már kaphatók! December 16-án pedig Pali ugyanott dedikálást tart 17.00-18.00 óra között. Aki december 16-ig megvásárolja a jegyét a koncertre, az a dedikáláson 15% kedvezménnyel veheti meg az Első harapás cd-t és bort! :)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése